AKO TO ROBÍME

Profesionálny proces výroby
sedačiek na mieru

Pozrite sa na celý proces výroby novej sedačky

Náš výrobný proces je jednoduchý. Všetko sa začína v jednej z našich predajní, kde si zákazník objedná originálnu sedaciu súpravu. Následne sa objednávka zapíše do objednávkového listu, ktorý musí obsahovať údaje ako: priezvisko, adresu a telefónne číslo zákazníka, typ a zostavu sedacej súpravy, poťahovú látku, termín dodania tovaru a cenu sedacej súpravy.
Na výrobu drevených kostier sa používa bukové a smrekové drevo, preglejka, drevotrieska, sololit a ďalšie pomocné materiály, napríklad šróbky, sponky a lepidlo.
Poťahové látky sa rozprestrú na pracovný stôl, kde sa skontroluje kvalita látky a označia sa kriedami časti na vystrihnutie podľa šablóny a strihového plánu. Následne sa všetky vystrihnuté časti obnitkujú a zošijú do čalúnnickeho strihu. Vytvoria tu tiež opierkové, sedacie a chrbtové poťahy.
Súčasne so šitím sedacej súpravy ide do lakýrnickej dielne kostra sedačky. Tá sa tam namorí a nalakuje podľa dohodnutého odtieňa, ktorý je možné doladiť podľa vzorky, ktorú nám klient prinesie.
Na čalúnenie sedacej súpravy sa používa molitán (rôzne tvrdosti), pružiny, filc a rúno. Najprv sa urobí príprava sedacích častí a opierok, ktorá sa skladá z nalepenia filcu na sedák, molitánu a pružín. Opierky môžu byť molitánové alebo drťové. Nakoniec sa všetok molitán obalí do rúna a očalúni sa poťahovými látkami.
Záverečným procesom je kompletizovanie jednotlivých dielov do celku. Tu sa namontuje rozkladanie a dolaďujú sa posledné detailné úpravy. Ku kompletne hotovej sedacej súprave sa urobí výstupná kontrola, ktorá spočíva v overení kvality a vzhľadu výrobku a v kompletizácii doplnkov.