Výrobný proces spoločnosti Bianca s. r. o.

 

Objednávka

Spoločnosť Bianca, s. r. o. má jednoduchý výrobný proces. Všetko sa začína tým, že si zákazník objedná sedaciu súpravu v jednej z podnikových predajní. Objednávka sa zapisuje do objednávkového listu a musí obsahovať hlavné údaje ako sú: priezvisko, adresu a telefónne číslo zákazníka, typ a zostavu sedacej súpravy, poťahovú látku, termín dodania tovaru a cenu sedacej súpravy.

Výroba drevených kostier

Na výrobu drevených kostier sa používa bukové a smrekové drevo, preglejka, drevotrieska, sololit a ďalšie pomocné materiály ako napríklad: šróbky, sponky, lepidlo.

Jednotlivé drevené materiály sa upravujú pomocou CNC stroja. Z neho vychádzajú na tisícinu milimetra presné dielce.

Výroba strihov

Poťahové látky sa rozprestrú na pracovný stôl. Skontroluje sa kvalita látky a označia sa kriedami podľa šablóny a strihového plánu časti na vystrihnutie. Všetky vystrihnuté časti sa obnitkujú a zošijú do čalúnnického strihu. Vytvárajú tu opierkové, sedacie a chrbtové poťahy.

Namorenie a nalakovanie kostier sedacích súprav

Paralelne so šitím sedacej súpravy idú kostry štýlových sedacích súprav do lakýrnickej dielne. Tam sa kostra namorí a nalakuje podľa dohodnutého odtieňa. Je tu možnosť doladenia odtieňa podľa vzorky, ktorú nám zákazník prinesie.

Čalúnnenie sedacej súpravy

Na čalúnenie sedacej súpravy sa používa molitán (rôzne tvrdosti), pružiny, filc a rúno. Najprv sa urobí príprava sedacich častí a opierok.  Skladá sa z nalepenia filcu na sedák, molitánu a pružín.   Opierky môžu byť molitánové alebo drťové. Všetok molitán sa obalí do rúna a očalúni sa poťahovými látkami.

Kompletizácia a kontrola sedacej súpravy

Záverečným procesom je kompletizovanie jednotlivých dielov do celku. Tu sa namontuje rozkladanie a dolaďujú sa posledné úpravy. K hotovej sedacej súprave sa urobí výstupná kontrola. Tá spočíva v overení si kvality a vzhľadu výrobku  a v kompletizácií doplnkov.